SEO optimalizácia pre vyhľadávače a PPC reklama
Optimalizácia web stránok a tvorba reklamných stratégií

+421 915 82 82 31 info@optimalizaciaseo.sk
SEO Blog

Podceňovaná SEO hodnota Twittra

Tento článok je pre tých, ktorý sa chcú dozvedieť niečo nové a využiť všetky možné SEO kanály k zvýšeniu trafficu a získaniu nových zákazníkov pre svoje web stránky. Článok vám potvrdí čo je ozajstná SEO hodnota služby ako Twitter.

Pridáva Twitter odkazovaciu silu?

Odkedy bola služba spustená, jeho popularita narastá. Na mysli mnohých webmásterov prebehla myšlienka jeho SEO hodnoty, ktorá by ich dopomohla k lepším pozíciam vo výsledkoch vyhľadávačov, ale jeho použitie na zvýšenie počtu odkazov je stratený boj voči ranking metodológie vyhľadávačov ako Google. Dôvod je jednoduchý a to, že pri odoslaní odkazu sa do anchor tagu pridáva atribút nofollow, ktorý zapríčiní, že ho vyhľadávací robot ignoruje.

Majú tinyURL skrátené odkazy SEO hodnotu?

Nakoľko Twitter povoľuje zadať maximálne 140 znakov do jednej správy je potrebné dlhé adresy skrátiť. Služba tinyURL je jedna z viacerých dostupných možností ako adresu skrátiť, a tak umožňujúc pridať dlhší odkaz v kratšej podobe. No, ale späť k otázke. tinyURL adresy sú dynamicky generované presmerujú na reálnu URL adresu pomocou permanentného redirectu 301. Indexáciu a pridelenie PageRank-u nedostáva tinyURL adresa, ale tá originálna. No, ale problém s nofollow to ešte vždy nerieši.

Existujú potom nejaké SEO hodnoty Twittra?

Treba si najprv uvedomiť, že SEO neni len o link buildingu. Optimalizácia web stránky je o vytvorení a propagovaní obsahu, ktorý možno považovať za zdroj. Vytvorenie je On-page SEO a propagovanie je zas Off-page SEO. Vždy pri pridaní adresy propagujete, čiže robíte Off-page SEO. Vždy, keď sa na nejakej stránke objavý odkaz na vašu stránku znamená to otvorené dvere k vašej stránke. Ľudia predsa zanedbávajú nofollow predsa ho vidieť len v kóde stránky 🙂 Akonáhlé zbadajú odkaz a považujú ho za dôveryhodný kliknú naň. Keď návštevníci prídu z odkazujúcej stránky nejaké iné metriky ako PageRank sa zmenia, napr. počet unikátnych prístupov, počet zobrazených stránok a čas trávený na stránke. Tieto hodnoty začínajú byť smerodatnejšie pre vyhľadávače nakoľko ostatné premenné je ľahšie okabátiť (odkazy a kľúčové slová sú predmetmi spamu a black hat SEO)

Ak prostredníctvom Twittra viete dosiahnúť, aby ľudia navštívili vašu stránku, tak potom to je SEO hodnota, ktorú si len, tak nemožete nechať újsť.

Jeden komentár k “Podceňovaná SEO hodnota Twittra”

  1. Emily says:

    Dobry clanok.

Napísať komentár